Top

První myšlenka

První myšlenka vznikla v době, kdy Honza běhával OCR závody a vytvořila se kolem něj komunita lidí, kteří chtěli více trénovat a zlepšovat se na překážkách. V této době vedl Honza v jednom fitness centru na Praze 3 kruhové tréninky. Jak již ale víme, na tréninky OCR potřebujete specificky vybavenou tělocvičnu, a tak Honza zariskoval, a pronajal si sdílený prostor na Opatově. Cvičilo se v úterý a čtvrtek a chodívalo se také běhat. A jak náš příběh pokračoval? To zjistíte na naší časové ose.

Žižkov před a po

 1. Proč právě Agoge

  Když Honza přemýšlel o názvu gymu, úplně první myšlenka byla spojit ho se závodem Spartan Race. Závody běhával se skupinou SRTG Praha. V té době věděl, že v Praze již jeden gym s podobným názvem je a říkal si, že do budoucna by gym mohl být pro širší veřejnost. Zajímal se o historii Sparty a zaujal ho vzdělávací systém jménem Agoge, kde se vzdělávali chlapci i dívky nejen v boji, ale také v rétorice nebo v tanci a zpěvu. Poté přišlo na řadu logo. Honza znal již historii i image spartských bojovníků a jednoho dne si v parku namaloval cosi, co připomínalo spartský štít – kolo, písmeno A a dokola napsal Agoge gym. Svůj výtvor vyfotil, poslal kamarádce a do hodinky měl logo.

  Na obrázku můžete vidět tehdejší návrhy.

 2. První gym na Opatově

  Otevíráme! Spolu s Hardcore trénink sdílíme tělocvičnu na Opatově. Připravujeme tréninky a domlouváme nové trenéry, jako například Ondru Sívka nebo Ninu Balákovou. Tréninky se konaly úterý, čtvrtek a pátek odpoledne.
 3. Stěhujeme se na Žižkov

  Je to tu! Našli jsme prostor a začínáme budovat nový gym. Teda, abychom byli přesní, vy začínáte budovat nový gym. Každý víkend jste pravidelně chodili a pomáhali nám dělat nové potrubí, podlahy, škrábat schody i malovat. Děkujeme!
 4. Díky Vám jsme zvládli éru koronaviru

  Máme za sebou jedno z nejhorších období. Nikdo nevěděl, co bude, a žili jsme v nevědomosti, zda přežijeme další měsíc. Přizpůsobili jsme se a vysílali tréninky on-line. Bylo to zajímavé období, ale za nás to jednou stačilo 🙂