Top

První myšlenka

První myšlenka našeho centra se zrodila v době, kdy Honza běhal OCR závody. Kolem něj se vytvořila komunita lidí, kteří chtěli nejen trénovat, ale také se zlepšovat v překonávání překážek. V té době Honza vedl kruhové tréninky ve fitness centru v Praze 3. Jak už ale víme, pro tréninky OCR potřebujeme specificky vybavenou tělocvičnu. Honza tedy vzal věci do svých rukou a pronajal si sdílený prostor na Opatově, kde se cvičilo každé úterý a čtvrtek a také se zde běhalo. A jak pokračuje náš příběh? To se dozvíte na naší časové ose.

Žižkov před a po

 1. Proč právě Agoge

  Když Honza přemýšlel o názvu pro gym, hned první myšlenka byla spojit jej s OCR závody typu Spartan Race, kde závodil se skupinou SRTG Praha. Bylo mu jasné, že v Praze chybí gym s podobným zaměřením a věřil, že v budoucnu by mohl oslovit širší veřejnost. Fascinovala ho historie Sparty a vzdělávací systém zvaný Agoge, kde se mladí chlapci i dívky učili nejen boji, ale také rétorice, tanci a zpěvu. Inspirace historií a hodnotami Sparty vedla k vytvoření loga. Honza jednoho dne v parku načrtl něco, co připomínalo spartský štít – kolo, písmeno ‚A‘ a kolem toho napsal ‚Agoge Gym‘. Tento návrh vyfotil, poslal přátelům a do hodinky se už vyrylo logo Agoge Gym.

  Na obrázku jsou vidět původní návrhy loga.

 2. První gym na Opatově

  Otevíráme! Ve spolupráci s Hardcore tréninkem otevíráme novou tělocvičnu na Opatově. Pracujeme na přípravě tréninků a na angažování nových trenérů, mezi které patří například Ondra Sívek nebo Nina Baláková. Tréninky probíhají každé úterý, čtvrtek a pátek odpoledne.
 3. Stěhujeme se na Žižkov

  Je to oficiální! Našli jsme ten pravý prostor a pustili jsme se do stavby našeho nového gymu na Žižkově. A vy jste byli s námi u toho, budujíc nový domov pro naše tréninky. Každý víkend jste nám pomáhali s instalací potrubí, pokládáním podlah, renovací schodů a malováním stěn. Velké díky patří každému z vás!
 4. Díky Vám jsme zvládli éru koronaviru

  Prošli jsme si jedno z nejtěžších období. Nejistota byla naším denním chlebem a nikdo z nás nevěděl, co přinese další den. Přizpůsobili jsme se situaci a začali jsme streamovat naše tréninky online. Byl to sice nezvyklý zážitek, ale díky vaší neochvějné podpoře jsme to společně zvládli. Děkujeme, že jste byli s námi i v těchto náročných časech.