733 279 196, 603 140 161 info@agogegym.cz

Honza Jirkal

Osobní trenér, trenér skupinových lekcí a běžeckých tréninku

janjirkal@seznam.cz

+420 603 140 161

Zkušenosti: Osobní trenér v trenérské škola Petra Stacha, Licence TRX, TRX Force, TRX RIP Trainer, Fitbox, Spartan Kids trenér, Power & Core, Stretching & Flexibility, Flowin, Kettlebell, Spartan Ambassador 2019

Životní motto: Nikdy není konec.

Založil jsem skupinu SRTGPRAHA, když skupinu zakládal chtěl jsem lidem přiblížit závody Spartan Race. Dnes po několika letech už jsme mnohem dál. Závody nejsou to co nás žene dál, ale jsou to společné zážitky, pomoc potřebným, charitativní akce, tréninky, přátelství, tolerance. Spousta lidí v nás bude vidět stále Spartany, ale já v nás vidím přátele.
Já nikdy nebyl sportovní dítě, dalo by se říci, že jsem byl spíše sportovní antitalent. Jako novorozeně jsem měl nedovyvinuté kyčelní jamky, to se v té době léčilo speciální strojkem a pozdějším věku víceméně zákazem většiny sportů. Fotbal zákaz, kolová zákaz. Jediné, co jsem mohl, byla sportovní střelba. Díky ní jsem začal trochu posilovat, protože za každé neuposlechnutí následoval trest v podobě kliku, do-dnes jich mám ještě udělat 2500. Jednou o prázdninách mě můj kamarád vzal do posilovny a tím to začalo. Má velká láska na příštích mnoho let. Několikrát týdně zvedání železa. Žádný běh, žádné vytrvalostí cvičení. Věnoval jsem se posilování opravdu intenzivně a po 5 letech cvičení jsem si udělal trenérskou licenci. Dál jsem se vzdělával na školeních. Bez vychloubání, stal jsem se velmi dobrým trenérem. Důležité je, že jsem stále intenzivně cvičil, nikdy jsem se nevymlouval, dřel jsem. Vstával jsem klidně ve 4 ráno, jen abych mohl odtrénovat svůj trénink. To samé jsem chtěl od svých klientů a myslím, že to je důvod, proč jsem nikdy neměl nouzi o klienty. Věřili, že to, co po nich chci, zvládnu bez problému také. Všechny tréninky, které vedu, jsou plné překvapení, žádný není stejný a každý je odvedený na 120 %. Snažím se, aby každý, kdo přijde, trénink zvládl a něco si odnesl. Společný trénink je o zážitku z tréninku, skupiny stejně smýšlejících lidí, kde si nikdo na nic nehraje. Na frajeřinky a povyšování tu není místo, tady si všichni pomáháme, hecujeme, radíme. Máme trénink i pro úplné začátečníky, kam chodí i pokročilí, právě z důvodu skvělé atmosféry při tréninku. Pokroky, které vidím, jsou neuvěřitelné. Pokaždé jsem hrdý na úspěchy každého z nich. Ať je to uběhnutý kilometr, klik, nebo závod, a i ten sebemenší pokrok obdivuji.